Dolina
Sob Cze 29, 2019 8:25 am Dolina
Admin
Admin
209
Administracja
https://www.w3schools.com/colors/colors_picker.asp
Kruki
Temat zbiorczy dla listów wysyłanych do Doliny, do osób nieposiadających własnego kruka.

Re: Dolina
Nie Lip 07, 2019 4:05 pm Re: Dolina
Mistrz Gry
Mistrz Gry
68
Zaproszenie

Mężni panowie, nadobne damy,
aby uczcić jubileusz miłościwie nam panującego Jaehaerysa I Targaryena, króla Andalów, Rhoynarów i Pierwszych Ludzi, Protektora Królestwa i Lorda Siedmiu Królestw, zaprasza się mieszkańców tychże na huczne obchody pięćdziesięciolecia wstąpienia władcy na Żelazny Tron.

Uroczystości rozpoczną się pierwszego dnia piątego księżyca i potrwają siedem dni, podczas których rozegrany zostanie Królewski Turniej Rycerski, polowanie, a także uczta wydana przez Królową Alysanne Targaryen na cześć jej królewskiego małżonka.

Przybywajcie tłumnie do Królewskiej Przystani, która ugości Was godnie, zapewniając wikt i opierunek, oraz niezapomniane wrażenia.

podpisano,
Królewski Namiestnik
Septon Barth
{pieczęć namiestnika}

Re: Dolina
Sro Sie 14, 2019 7:13 pm Re: Dolina
Gość
avatar
Gość




Lordzie Arryn


Wiadomość Twa jest równie niespodziewana, jak radosna; zdaje się, że czarne skrzydła nie zawsze przynoszą ze sobą czarne słowa. Choć Orle Gniazdo oraz Castamere dzielą setki mil, uznanie dla Doliny Arrynów zawsze odnajdowało ujście zarówno w naszych słowach, jak i wsparciu, o czym świadczyć mogą liczne potyczki z górskimi klanami, które ramię w ramię toczyli dzielni wojacy Wschodu, jak i mężni rycerze Zachodu.

Nie są to ustalenia, które należałoby prowadzić listownie, tym chętniej więc przystanę na propozycję spotkania w Królewskiej Przystani. Tuszę, że rozmowy przyniosą oczekiwany przez nas efekt, a jedna z moich cór odnajdzie w Dolinie szczęście oraz piękno, które tak ochoczo zachwalają pieśni. Rezydencja naszego braavoskiego przyjaciela stoi otworem dla Twoich posłańców, ród Reyne z kolei przesyła życzenia zdrowia oraz dobrobytu dla całej Twej rodziny. 
Z wyrazami najszczerszego szacunku,
Robert Reyne

lord Castamere, wierny chorąży Namiestnika Zachodu







Re: Dolina
Pon Sie 26, 2019 5:44 pm Re: Dolina
Tiengnan Greyjoy
Tiengnan Greyjoy
208
can you tell me the way the story ends?
osiemnaście dni imienia
Delegat Lorda Greyjoya
Królewska Przystań
Żelazne Wyspy
https://fortherealm.forumpolish.com/t241-tiengnan-greyjoy#825






Lordzie Arrynie!

Piszę do Ciebie, choć nasze rody nigdy nie łączyła żadna waśń ani miłość. Mój Pan Ojciec, lord Maron Greyjoy pobłogosławił mnie możliwością nawiązania sojuszu na podstawie małżeństwa, o obopólnych korzyściach, mających znaczenie nie tylko w niedalekiej przyszłości, ale również na tle całych wieków.
Pragnę zaproponować moją skromną osobę jako żonę dla ser Lovella Arryna, twego bratanka. Powiązało nas spotkanie podczas turnieju, a moja propozycja wynika z pewnej zgodności charakterów, jaka pojawiła się między nami. Mogę ofiarować żelazo i twardych jak ono ludzi, którzy strzec będą pod komendą Waszej Lordowskiej Mości Twych ziem, mogę ofiarować statki, zwinne i szybkie, chroniące Twe interesy.
W sile i niezłomności ser Lovella Arryna dostrzegłam wartości, które w czasach smutku byłyby odpowiednie, aby zasiadł na Tronie Morskim, wszak morze bywa zgubne. Jako córa jednego z rodów królewskich, chcę zaproponować, aby sojusz połączył ród Greyjoy i Arryn, choć tak odległe.
Niech Bogowie Starzy i Nowi mają Cię w opiece, Lordzie Arryn

Tiengnan Greyjoy
córka syna Morza i Skał, Protektora Żelaznych Wysp, Lorda na Pyke, Marona Greyjoya, w jego imieniu
sobade.


Re: Dolina
Sponsored content

Skocz do: