Nevermore - Kruk Lady Tully
Czw Lip 18, 2019 4:31 pm Nevermore - Kruk Lady Tully
Gość
avatar
Gość




Z The Raven Allana Poe

Nevermore

Then this ebony bird beguiling my sad fancy into smiling,
By the grave and stern decorum of the countenance it wore.
Though thy crest be shorn and shaven, thou, I said, art sure no craven,
Ghastly grim and ancient raven wandering from the Nightly shore-
Tell me what thy lordly name is on the Night's Plutonian shore!

Quoth the Raven, Nevermore.

Much I marvelled this ungainly fowl to hear discourse so plainly,
Though its answer little meaning- little relevancy bore;
For we cannot help agreeing that no living human being
Ever yet was blest with seeing bird above his chamber door-
Bird or beast upon the sculptured bust above his chamber door,
With such name as Nevermore.

Czarne przebiegłe ptaszysko, które gada całkiem sprawnie.
Niekarmiony mięsem, dziabie
© sobade.


Re: Nevermore - Kruk Lady Tully
Wto Sie 13, 2019 6:00 pm Re: Nevermore - Kruk Lady Tully
Gość
avatar
Gość




Lady Tully





Wielką przyjemność sprawiło mi, zobaczyć cię, Pani, podczas hołdu. Cieszę się, że jesteś w dobrym zdrowiu i modlę się do Matki o szczęśliwe rozwiązanie dla Ciebie i Twojego dziecka.

Kochałam wracać zawsze do moich korzeni, do Dorzecza, gdzie się urodziłam i wychowałam. Starałam się moją miłość do tej krainy zaszczepić również u moich dzieci, bratanków lorda Arryna, Endamiena i Lovella. Wielokrotnie jadaliśmy wtedy z Tobą przy jednym stole lub jeździliśmy na przejażdżki. Byliśmy również gośćmi na Twoim ślubie, gdy pojmowałaś za męża lorda Riverrun.

Dorzecze i Dolina stoją obok siebie jak dwa filary podtrzymujące Siedem Królestw. Nasze stosunki pozostawały dotąd neutralne, aż do momentu, w którym mój pan mąż nie spotkał mnie podczas turnieju i nie zostałam jego Królową Miłości i Piękna, gdy zdobywał ostrogi. Odjechałam za nim do nieznanej mi ziemi i tam osiadłam, chcąc z całych sił połączyć dwa światy - moje rodzinne Dorzecze i nowy dom - Dolinę. Teraz wiem, że istnieje taka szansa.

Mogą nas połączyć nie tylko interesy ekonomiczne, ale również przyjaźń. W żyłach moich synów płynie krew Darrych, są jednak ukształtowani w duchu Doliny. Aby umocnić węzeł między naszymi ziemiami wychodzimy z propozycją, którą lord Jasper i ja, jego szwagierka, chcielibyśmy omówić z Tobą, Pani, oraz Twoim panem mężem. Jeśli wyrazicie chęć do spotkania, poślijcie kruka lub posłańca do Czerwonej Twierdzy, następnie ustalimy szczegóły.



Ysilla Arryn
pani Księżycowych Wrót, żona




Skocz do: